preolader
preloader
Duálny termoradiátor

Duálna technológia tohoto zariadenia spája karbónový vykurovací termočlánok a karbónový infra sálavý panel. Spolu vytvárajú kombináciu úsporného elektrického vykurovania. Karbónový termočlánok prirodzene ohrieva vzduch a rovnomerne ohrieva svoje okolie bez zbytočného vírenia prachu. Infrapanel vytvára príjemné sálavé teplo a vďaka infračervenému sálaniu dochádza v miestnostiach k akumulácii tepla do stien, nábytku a iných pevných predmetov v miestnosti, ktoré teplo odovzdajú ďalej do okolia. Pri vypnutí radiátora nedochádza k prudkej strate teploty, ale radiátor odovzdáva svoje naakumulované teplo do okolia ďalších 40 až 50 minút. Duálny termo radiátor je možné použiť vo všetkých typoch stavebných konštrukcii. Je vhodný ako hlavný vykurovací systém, alebo na prikurovanie miestností v prechodných obdobiach.

Prednosťami tohoto radiátora sú inteligentné funkcie, ktoré predchádzajú zbytočným tepelným stratám na kúrení. V prípade otvorenia okna, senzor otvoreného okna radiátor automaticky prepne do úsporného režimu. Ak sa v miestnosti nikto dlhšiu dobu nepohybuje, senzor pohybu automaticky prepne radiátor do úsporného režimu. (Tieto funkcie môžete pohodlne zapínať, alebo vypínať). Stlačením jedného tlačidla overíte spotrebu elektrickej energie za posledných 24 hodín, alebo 7 dní. Grafický indikátor Vás upozorní a nasmeruje k optimálnej spotrebe elektrickej energie. Integrovaný podsvietený termostat s LED displejom má veľmi vysokú citlivosť +/- 0,1 °C. Pri poklese teploty o 0,5 °C od nastavenej teploty sa radiátor automaticky zapne a dohreje miestnosť na požadovanú teplotu. V manuálnom režime pomocou +/- môžete nastavovať vykurovaciu teplotu v rozmedzí 10 – 30 °C. Automatický režim funguje pomocou prednastavených programov (P1, P2, P3). Program P1 je vyhovujúci pre väčšinu domácností. Program P2 a P3 je určený pre komerčné priestory až po vykurovanie chát a chalúp.

Štandardne sa radiátor dodáva s pripojovacím káblom bez zásuvkovej vidlice na elektrickú sieť. Ak si zákazník želá zásuvkovú vidlicu namontovať svojpomocne, môže to spraviť podľa pribaleného jednoduchého detailného návodu, alebo za príplatok Vám zásuvkovú vidlicu namontujeme my. Súčasťou balenia sú aj montážne konzoly pre zavesenie radiátora na stenu.

Orientačná kalkulačka príkonov
Uvedené príkony sú orientačné a slúžia len pre zjednodušený výpočet energetickej spotreby akumulačných radiátorov pre jednotlivé priestory. Platí, že čím má objekt lepšie izolačné a akumulačné vlastnosti, tým nižší príkon na vykurovanie potrebujeme a naopak.
Obytné miestnosti, kancelárie, a pod. 40 W / m3
Predsiene, technické miestnosti, a pod. 25 W / m3
Chodby, WC 30 W / m3
Kúpeľne 45 W / m3
Ak budete pri radiátore používať iba funkciu manuálneho nastavenia teploty (+/-) bez ďalšieho programovaného nastavenia, stačí aktivovať funkciu REM a nastavená teplota pre režim komfort a Eco zostanú uložené v pamäti aj pri dlhodobom odpojení od elektrickej siete. Ak máte na elektrickom okruhu, na ktorý budete radiátor pripájať, dvojtarifné spínanie s HDO signálom a chcete používať programové funkcie termostatu, je nutné toto dvojtarifné riadenie s HDO signálom vyblokovať. Inak bude dochádzať k strate nastavených funkcií (ku strate dôjde po 30 min. od odpojenia elektrického prúdu). Prípadne môžete použiť funkciu vzdialeného ovládania cez externý (nezávislý) termostat.
DUÁLNY TERMORADIÁTOR
IQ – K7
zľava -5%
img
Pôvodná cena: 431 € Cena po zľave: 409,45 €
Technické parametre
 • Výkon: 750W
 • Rozmer D x V x H : 68 x 51 x 12 cm
 • Krytie: IP 24
 • Hmotnosť: 6,7 Kg
DUÁLNY TERMORADIÁTOR
IQ – K10
Technické parametre
 • Výkon: 1000W
 • Rozmer D x V x H : 79 x 51 x 12 cm
 • Krytie: IP 24
 • Hmotnosť: 7,7 Kg
zľava -5%
img
Pôvodná cena: 485 € Cena po zľave: 460,75 €
DUÁLNY TERMORADIÁTOR
IQ – K15
zľava -5%
img
Pôvodná cena: 534 € Cena po zľave: 507,30 €
Technické parametre
 • Výkon: 1500W
 • Rozmer D x V x H : 101 x 51 x 12 cm
 • Krytie: IP 24
 • Hmotnosť: 9,7 Kg
DUÁLNY TERMORADIÁTOR
IQ – K20
Technické parametre
 • Výkon: 2000W
 • Rozmer D x V x H : 124 x 51 x 12 cm
 • Krytie: IP 24
 • Hmotnosť: 11,5 Kg
zľava -5%
img
Pôvodná cena: 585 € Cena po zľave: 555,75 €

Tu môžete zadať svoju objednávku.

Objednávkový
formulár
PRIAMA KOMUNIKÁCIA
Váš email
Vaša správa

Táto správa bude odoslaná na emailovú adresu info@proprodukt.sk

KONTAKTNÉ INFORMÁCIE

Lukáš Fabok
www.proprodukt.sk
info@proprodukt.sk

+421 910-999-819
#